Idegen nyelvi kiadványokra, rövidített olvasmányokra épülő kétfordulós vetélkedő. Angol és német nyelvből hirdetjük meg két-két kategóriában, 5-6. évfolyamon és 7-8. évfolyamon. 
Az első, írásbeli forduló egy idegen nyelvű olvasmány elolvasása, feldolgozása után egy hozzá kapcsolódó szövegértést ellenőrző feladatsorból áll. A második fordulón – a szóbeli döntőn –korcsoportonként és idegen nyelvenként 6 csapatot tudunk fogadni (az írásbeli forduló eredménye alapján) , így összesen 72 tanuló méri össze tudását minden év tavaszán, a Humán Heti rendezvénysorozatunk egyik eseményeként.
A vetélkedő céljai:
    • idegen nyelvi tudás fejlesztése
    • szövegértési kompetencia fejlesztése az idegen nyelv területén
    • önálló nyelvtanulásra nevelés
    • együttműködési készség fejlesztése
    • írásbeliség és szóbeliség egyensúlyának megteremtése a két forduló során
    • szókincsbővítés
    • kreativitás fejlesztése
    • tehetséggondozás az idegen nyelv területén
    • iskolák közötti kapcsolati háló kialakítása

 

A 2020/21-es tanévre vonatkozó versenykiírás:
Világnyelvész-2021 versenykiírás_ Hétvezér Általános Iskola.pdf

 

A felkészüléshez szükséges letölthető anyagok:
5-6. Évfolyam:  Peter Pan

7-8. Évfolyam: Formula One

 

A 2020-21-es tanév Világnyelvész vetélkedő eredményei:


SORSZÁM ISKOLA NEVE CSAPAT NEVE CSAPATTAGOK NEVE Pontszám
1 Székesfehérvári Tóvárosi Általános Iskola Agymanók Almási Nikoletta, Jakab Nikoletta, Koszpek Bianka 63
2 Bakonycsernyei Általános Iskola RA-M-BO Hatvani Melani, Hodula Ramóna, Tóth Botond 62
3 Dunaújvárosi Vasvári Pál Általános Iskola Little Mermaids Csajtai Vivien, Szalontai Petra, Vass Bianka 61
4 Móri Dr. Zimmermann Ágoston Magyar- Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
Little Duck Tornado
Rácz Alexa, Varga Virág, Vécsei Zita 59
5 Székesfehérvári Kossuth Lajos Általános Iskola Three Girls Pallos Gréta Júlia, Ruzsa Violetta, Sánta Kata Kamilla 57
6 Székesfehérvári Comenius Iskola Comlinguist Sipos Ákos, Szabó Ádám, Szinável Bence 57
7 Vasvári Pál Általános Iskola Szfvár Red Secrets Ángyán Rebeka, Handler Nilla, Papp Flóra 57
8 Váli Vajda János Általános Iskola Clever clogs Grépály Borbála, Lukács Jázmin, Németh Csenge 57
9 Székesfehérvári Széna Téri Általános Iskola The Magic Owls Hódis Anna, Tibai Zita, Bakonyvári Hunor 55
10 Pázmándi Szent Gellért Általános Iskola Young Stars Nagy Dorottya, Roszik Emília Zsóka, Varga Lotti 55
11 Dunaújvárosi Dózsa György Általános iskola Fairies Peredi Nóra, Cseh Tamás, Virág Milán 55
12 Baracsi Széchenyi Zsigmond Általános Iskola és Ami Yetifighters Pintér Hunor Attila, Tóth Dániel Ferenc, Sós Benedek 54.5

 


SORSZÁM ISKOLA NEVE CSAPAT NEVE CSAPATTAGOK NEVE Pontszám
1 Móri Dr. Zimmermann Ágoston Magyar- Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Three Musketeers Hatalyák Lilla, Gál Anna Rebeka, Uyanga Misheel 83
2 pázmándi Szent Gellért Általános Iskola Ace Racers Molnár Máté, Varga Dávid Márton, Zámbó Zsombor 81
3 Bakonycsernyei Általános Iskola V12 Balogh Brigitta, Szabó Norbert, Szanyi Bálint 80
4 Csóri Mátyás Király Általános Iskola TikTok Stars Komjáti Kíra, Dunavölgyi Adrienn, Szili Fanni 79
5 Székesfehérvári Tóvárosi Általános Iskola Musketry Bayar Narantuya Boróka, Fodor Panni, Szita Flóra 78
6 Székesfehérvári Széna Téri Általános Iskola Smart Pirates Kovács Bence, Pittmann Réka, Szalay Bálint 75
7 Székesfehérvári Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola One Plus Two Biró Nóra, Németh Viktória, Gyarmati Márton 67.5
8 Dunaújvárosi Dózsa György Általános iskola The Gecco's Bükki Gergely, Kállai Gábor, Karaisaridis Georgios 66.5

 


SORSZÁM ISKOLA NEVE CSAPAT NEVE CSAPATTAGOK NEVE Pontszám
1. Székesfehérvári Tóvárosi Általános Iskola Super3 Márton Lili, Rácz Amira, Szalai Hanna 149
2. Móri Radnóti Miklós Általános Iskola Moorer Mädel im Einkaufsfieber Czibor Vivien, Gombás Petra, Sugár Krisztina 148
3. Zentai Úti Általános Iskola Die Besten Aladics Eszter, Kerkuska Benedek, Schmied Sophie 147
4. Csákvár, Esterházy Móric Általános Iskola Die Katzen Schneider Ingrid, Beck Napsugár, Vida Nóra 135
5. Bakonycsernyei Általános Iskola Goldene Dreien Bocska Márk, Pánczél-Nagy Panna, Sárközy Léna 133
6. Hársfadombi Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola Mány Banditen Juhász Dominik, Lénárd Barnabás, Vásári Viktor 130
7. Móri Dr. Zimmermann Ágoston Magyar- Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
Die Schnäppchen
Kálmán Máté, Flatsker Emma, Zsigmond Réka 125

 


SORSZÁM ISKOLA NEVE CSAPAT NEVE CSAPATTAGOK NEVE Pontszám
1 Móri Radnóti Miklós Általános Iskola Die besten drei Adamovits Angyalka, Orsós Barbara, Pratsler Amanda 122
2 Bakonycsernyei Általános Iskola DIE AUSGEWÄHLTEN Csepregi Eszter, Domavári Hanna, Forstner Melinda 119.5
3 Dunaújvárosi Dózsa György Általános iskola Fußbodenheizung Ilyés Roland, Gergő Benedek, Varga Zalán 118
4 Csákvár, Esterházy Móric Általános Iskola Lustige Mädchen Magasi Kincső Sára, Biró Eszter, Király Adrienn 117.5
5 Móri Dr. Zimmermann Ágoston Magyar- Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
Coole Jungs
Szücs Levente, Szücs Dániel, Nagy Bence 116
6 Vértesboglári Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola Zuckertüten Horváth Julianna Erzsébet, Tagscherer Bence, Leithi Lili 113
7 Székesfehérvári Széna Téri Általános Iskola Supertrio Korpa András, Gyurka Lehel, Fodor Papp Tamás 112.5
8 Kápolnásnyéki Vörösmarty Mihály Általános Iskolá Wir sprechen nicht Deutsch Hinsenkamp Ottó, Novák Péter András, Tóth István 97.5
9 Dunaújvárosi Vasvári Pál Általános Iskola Drei Mauschen Szabó Níla, Bara Norbert, Lakatos Evelin 95.5